English  Slovak 
Arrow Fat Left Icon Arrow Fat Right Icon Arrow Right Icon Cart Icon Close Circle Icon Expand Arrows Icon Facebook Icon Instagram Icon Pinterest Icon Youtube Icon Hamburger Icon Information Icon Down Arrow Icon Mail Icon Mini Cart Icon Person Icon Ruler Icon Vyhladať Icon Košeľa Icon Triangle Icon Nákupný košík Icon Play Video
  • ​Ako sme si založili vlastnú značku Mazumis?!
  • Post author
    Miseliska Drobná
  • blogbloggerclothesfashiongréckoGreecegreek designersgreek fashionhandmademade in slovakiamazumisnew brandNidodiledastylethessaloniki

​Ako sme si založili vlastnú značku Mazumis?!

​Ako sme si založili vlastnú značku Mazumis?!

Ako sme si založili vlastnú značku Mazumis?!

Ako sa zrodil Mazumis? Písala som si so Zuzkou ako každý deň, ona v Grécku ja na Slovensku. A Zuzka zrazu že: “Mišička a prečo si nezaložíme vlastnú značku a neprinesieme tieto nádherné grécké kúsky k nám na Slovensko, veď u nás nič podobné nenájdeš!”

Na Slovensku fungujú obrazne povedeané e-shopy: ,,čím väčší grc tým lepšie!" Bola to Zuzkyna myšlienka priniesť na Slovensko práve grécku módu. Ja som sa potom už len realizovala. Začiatočné vybavovačky a riešičky. Aj keď som veľmi túžila po tom aby sa dve sestry vybrali do sveta na vandrovku a tento sen si od samého začiatku zrealizovali spolu.

Nevadí, moji malí synovcovia jednoducho nepustia a mamina Zuzka musela ostať s nimi doma. Jednoducho sme si sadli a naplánovali sme kde? Čo a ako? Kúpili sme letenky a vybrali sme sa do Thessalonik za Zuzkou. Po pravde ani prd som nevedela, ako a kde mám začať. V živote som nič podobné nerobila, jednoducho som išla...

Mazumis sme založili s mojim veľmi dobrým kamarátom a zároveň rodinou Maximom, ktorý mi veľmi pomohol. A teda ja: Teta Mišel, ako má volajú synovcovia so strýkom Maximkom sa vybrali do sveta butikov v centre veľkomesta. Išla som za čuchom módy (pozor, pozor nie za čuchom souvlaki, ktoré tam všade rozvoňavali "jak blázen").

Dostali sme sa vďaka nášmu šarmu a elánu ala Miška a Maximko ku kontaktom, priamo do Atén kde sú najlepší grécki dizajnéri. Mali sme ako sa hovorí: „Od boha, veľké štastie.“

Ako vyzerala naša kancelária? Asi takto: tri schodíky pred vchodovými dverami, pretože sme nikde nemali signál iba tam, ružovučký notesík, perečko a otlačená prdel od schodov. V jeden deň všetky meetingy na presné časy dohodnuté aby nám to všetko podľa mapky vyšlo. Predsa len Atény nie sú malé mesto. Čudujem sa teraz tomu, že ako sme to my neznalí pomerov vybavili a ešte s tým maličkým ružovým notesíkom behali po Aténach a jazdili s malou Fifinkou (Fiatkou), krížom-krážom. Čuduj sa svete všetko sme vybavili "jak cuker".

Boli sme v takom zápale z nakupovania handier, že sme sa ani nestihli najesť. Bankárka Zuzka - alias (sme sa sami pozvali) na zaslúžený drink v horúcich Aténach. Vošli sme do krásnej reštaurácie, ktorá mala sedenie hneď pri brehu vody a vychutnávali sme si kľud, šum vody, západ slnka a neskutočné grécke vínko. Ale z celého tohto dňa bol pre mňa neuveriteľný zážitok stretnúť sa so všetkými dizajnérmi v ich dielňach, showroomoch a vidieť celý tento proces produkcie, látok, nitiek, vypočuť si ich príbehy. Odkiaľ majú látky, ktoré si nechávajú nosiť z rôznych kútov zeme napríklad (brazílske látky a pod.).

Vidieť ich osobne a potriasť si ruku, urobiť s nimi biznis a fyzicky všetky tie kúsky oblečenia chytiť.

A bol najvyší čas vymyslieť názov nášho e-shopu. Mazumis, prečo pravé Mazumis a čo to vlastne znamená?! Je to spojenie našich prvých dvoch začiatočných písmen z našich krstných mien. Začali sme traja, takže MA = Maximilián, ZU = Zuzana, MIS = Miseliska alebo a.k.a teta Mišel. Všetko má jednoducho svoj význam. Ďalej samotné logo bolo vytvorené symbolmi MM, v ktorom nájdete všetky písmená z názvu Mazumis z každej strany. Okolo písmen MM je typicky grécky motív. Myslím si, že to úplné sadlo ako riť na šerbel.

Vytvorenie stránky trvala neskutočne dlho. Samotný dizajn, téma web stránky, farby, typ písma, toto všetko sa riešilo denno-denne aby sa nastavil ten správny dizajn stránky pre našu značku. Nehovoriac o tom, keď už sme mali nafotené samotné produkty oblečenia ich tam všetky nahádzať, popísať popisky k produktom, rozmiestnenie do kolekcií, typu oblečenia, ženské, mužské. Fú, to som trávila niekoľko hodín pri počítači v kancelárii do noci a koľko kráť aj do rána a to sme mali školenie, ktoré trvalo 6 hodín. Potom to už bolo len na nás. Každý jeden produkt sa potom musí preložiť z angličtiny do slovenčiny. Žiaden robot, ručná stručná práca po večeroch. Nehovoriac o tých nudných ďalších činnostiach ako je: komunikácia s účtovníkom, prichystávanie všetkých pokladov, faktúry, objednávky, order listy, spracovanie stránky a podobne.... Zabezpečenie krabíc, do ktorých balíme objednávky, tlač certifikátov, nálepiek, banerov a o samotnom balení to je jedna maturita. Maturita typu: pod ideš do toho Mišel vytráp sa poskladaj si sama krabicu, júúúúj to bol boj na 10 minút jedna krabica, hotová maturita odborára.

Produkty balíme do hodvábneho papiera, prelepím ho našou nálepkou Mazumis, navoniam celú objednávku krásnou vôňou. Vložím tam podpísaný certifikát, ktorý je tiež vyšpičkovaný tým, že je natlačený na perleťovom papieri a nájdeš si tam od nás aj pekný odkaz. Pokračujem ďalej, ešte stále som pri balení, potom to dám do bublinkovej fólie aby ti to nedošlo na šalát :D a potom vypĺňam kontaktné údaje zákazníka buď u kuriérskej služby alebo jednoducho cez poštu. Dobré nie?! A to som ti nepovedala, že MAZUMIS je moje hobby a prioritná práca je práca v developerskej firme, do ktorej chodím od 8:00 do 16:00 Pondelok - Piatok.

Potom ako mi padne v tejto práci idem na MAZUMIS. Naozaj sa to nezdá ale dá to zabrať. Preto sem tam, prosím milé zákazničky aj trošku empatie.

Ako sme začali tvoriť Handmade veci?? O tomto bude náš daľší blog! A áno na tieto nudné šičské roboty som sama. Ale máme to so Zuzkou perfektne podelené. Dobre čítate, sme na to iba my dve ja a Zuzka. Naše motto: „čo si neurobíš sám, jednoducho nemáš“. Takto sme fungovali pár mesiacov, predávali sme jedinečné kúsky od gréckych dizajnérov na našom e-shope MAZUMIS. Potom ale prišla, myšlienka tvoriť vlastné kúsky, iné nápadité a také, ktoré nosíme denno-denne aj my a vystihujú náš štýl!

Ako tvoríme ?Ako vymýšlame? Čo nás inšpiruje? To sa dozviete už čoskor v ďaľšom blogu.

Krásny deň všetkým praje Mišel pre Mazumis

  • Post author
    Miseliska Drobná
  • blogbloggerclothesfashiongréckoGreecegreek designersgreek fashionhandmademade in slovakiamazumisnew brandNidodiledastylethessaloniki

Comments on this post (0)

Leave a comment