English  Slovak 
Arrow Fat Left Icon Arrow Fat Right Icon Arrow Right Icon Cart Icon Close Circle Icon Expand Arrows Icon Facebook Icon Instagram Icon Pinterest Icon Youtube Icon Hamburger Icon Information Icon Down Arrow Icon Mail Icon Mini Cart Icon Person Icon Ruler Icon Vyhladať Icon Košeľa Icon Triangle Icon Nákupný košík Icon Play Video

Novinky

Vianoce po grécky?

Vianoce po grécky?

Ste zvedaví ako asi vyzerajú Vianoce po grécky? Včera sme mali možnosť s Miškou zažiť vianočnú atmosféru v centre Thessaloník, kde sme pre teba vyberali nové fashion kúsky do Mazumis. A osobne sme sa pýtali našej dobrej kamarátky Irine ako vlastne Gréci oslavujú tieto kresťanské sviatky. Veselé Vianoce sa po Grécky povedia Kala Christougenna (Καλά Χριστούγεννα) a oslavujú sa 25. decembra kedy je v Grécku štátny sviatok. Oslava Vianoc sa začína 40 dní vopred a v tomto čase Gréci nejedia mäso. Ešte pred pár desaťročiami v Grécku nepoznali zdobené vianočné stromčeky, ale dnes sú počas Vianoc súčasťou domácností a verejných priestranstiev. V Athénach je dokonca jeden z najväčších vianočných stromčekov na svete (Svetlami a ozdobami zdobená Athénska veža). Darčeky si však pod stromčekom nájdu až 1. januára. Dôležitejšou súčasťou Vianoc v Grécku nie je stromček, ale plytká misa z dreva omotaná na okrajoch kúskami nitiek s výhonkami bazalky omotanej okolo kríža. V Štedrý deň chodia deti do ulíc spievať koledy (kalanda), pričom hrajú na triangle či bubny. Za koledy dstávajú peniaze. Gréci milujú sladkosti a pečú tipické koláče ako napríklad κουραμπιέδες (kourampiedes).

 

Večera na Vianoce zvyčajne pozostáva z jahňaciny alebo bravčového. Na Vianoce v Grécku je typickým jedlom posvätný chlieb Christopsomo (podobný našej vianočke), do ktorého vkladajú mincu. Nakrájajú ho na viacero častí a rozdelia medzi rodinu. Ktorá rodina si nájde vo vnútri mincu bude mať šťastie po celý rok.

Gréci tiež obľubujú baklavu, theeples (vyprážané pečivo) a medovníky. Ľudia chodia do kostola ráno 25. decembra a po omši sa podávajú bravčové kúsky mäsa s vínom a citrónom. Každý rok v decembri je na Aristotelovom námestí v meste Thessaloniki vystavená veľká osvietená loď, ktorá je veľkým turistickým lákadlom.

 

 

 

Continue reading

A aké poklady skrývaš ty vo svojom šatníku? Príbeh Nidodileda

A aké poklady skrývaš ty vo svojom šatníku? Príbeh Nidodileda

Nidodileda ... akonáhle to napíšeš správne, už na to nezabudneš!

Podľa Danteovej komédie symbolizuje Nidodileda (Nido di leda) "Leda hniezdo". Leda bola Zeusova milenka a matka jeho dvojičiek, Castor a Pollux (známe spoločne ako Dioscuri). 

Continue reading

Patrik Rajcsányi nosí ručne vyrábanú kolekciu navrhnutú od MAZUMIS

Patrik Rajcsányi nosí ručne vyrábanú kolekciu navrhnutú od MAZUMIS

S Patrikom cestuje Mazumis

Patrik známy na instagrame ako @patrikrajcsanyi .

Je: Osobný tréner| Výživový poradca | Boxer | Model | Podnikateľ.

Áno áno, @patrikrajcsanyi aj nás očaril svojím dokonalým úsmevom a vypracovaným telom, preto sme neváhali a okamžite sme ho kontaktovali a položili ste mu jednouchú otázku, či by nechcel s radosťou nosiť našu ručne vyrábanú značku Mazumis?! Súhlasil a vďaka nemu môže naša značka spolu s ním cestovať po svete.

Povedal o sebe:

„Veriť v sám seba“

„Hovorí sa, že keď chcete byť najlepším v niečom, musíte to dlhodobo vykonávať. Všetko to začalo, keď som bol malý. Môj otec ma zvykol brávať na boxerské tréningy; Bol som fascinovaný tvrdou prácou, životom a zhonom boxera. Začal som boxovať v skutočne mladom veku, trénoval som, keď sa všetci moji priatelia bavili, ja som tvrdo drel so slzami v očiach, ale pokračoval som. Páčilo sa mi to, čo robím, a nakoniec som sa každým dňom zlepšoval. A potom už nebolo návratu späť.“

„Počas môjho výletu som získal mnoho národných a medzinárodných majstrovstiev. Uvedomil som si, že ťažká práca je kľúčom. Verím v sám seba; Ak to dokážem ja, tak to dokáže každý. Ak budete tvrdo makať, nič vás nemôže zastaviť. Nie je nič, čo nemôžete dokázať.“

„Buďte silnejší ako vaše výhrovorky“

„Uvedomil som si, že keď sa stretnete s vašimi obavami a budete pokračovať v presadzovaní samého seba, váš život sa zmení. Ak chcete niečo, musíte na tom pracovať neúprosne. Vzhľadom na túto myšlienku som sa v januári 2016 rozhodol skončiť s boxom a začala som misiu pomáhať ľuďom stať sa najlepšou verziou samých seba.“

„Verím, že neexistuje žiadny problém. Ak ste odhodlaní, môžete dosiahnuť čokoľvek. Nastavte si ciele a sledujte svoje sny, nič vás nemôže zastaviť. Verte v samých seba.“

Sledujte @patrikrajcsanyi, kde všade Mazumis cestuje s ním, a ktoré krajiny spoločne objevia.

Práve teraz je Mazumis v Dubaji.

Continue reading

Sweetladylollipop .ootd s Mazumis

Sweetladylollipop .ootd s Mazumis

Ivana Petrušová, má 21 rokov a narodila sa v malom mestečku pod Vysokými Tatrami, vo Zvolene, ale celý život strávila na úpätí hôr. Je (teraz bývalou) študentkou gymnázia bilingválnej sekcie v Poprade so zameraním na nemecký jazyk a v súčasnosti študuje žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave, kde aj trávi väčšinu svojho času. Investigatívny novinár? rozhodne z nej nebude. Jej smer je už od malička v móde. Všetky tie ženské veci a kecy, akcie, ľudia, emócie, ženská superpower, úspechy, elegancia a lesk života. Všetko,  to čo nás ženy môžu z čas na času  (niekoho aj permanentne) potešiť a to, pri čom si dokážeme oddýchnuť.

Bloguje o každodennom oblečení, svojich vnútorných pocitoch, zážitkoch ľudí, ktorí ju obklopujú. Je to žena z mäsa a krvi, úplne normálne dievča, ktorá má sny, ciele, starosti, utrpenia, strie na stehnách a občasné návaly horúčavy a potu pri pohľade na stav bankového účtu po nakupovaní. Je tu pre nás aby sme s ňou vedeli nájsť spoločnú vlnu. Vlnu, ktorá nás bude spoločne posúvať dopredu vo svete módy, krásy, a tak všeobecne. Je tu pre nás aby sme sa spoločne inšpirovali, ako spolu vidieť svet. Jej svet je plný farieb, doplnkov, topánok, jedla, pohybu, koláčov a talentovaných ľudí. Píše o všetkom, čo je jej blízke a čo si myslí, že by mohlo byť blízke aj nám všetkým. Keď sa chcete pýtať, pýtajte sa. Keď chcete radu, je tu pre Vás.

A tu prichádza konečne časť čo o nás ako Mazumis Sweetladylollipop napísala na svojom blog www.sweetladylollipop.com.

"Dnešný outfit je postavený na kúskoch zo skvelého internetového obchodu Mazumis. Ich kolekciu pre jeseň/zimu som si zamilovala na prvý pohľad a keď sa ma opýtali, či by som si u nich nechcela niečo vybrať, neváhala som! Každý a jeden kúsok, ktorý ponúkajú, či už sú to šaty, kabáty, topánky alebo rôzne doplnky, je jedinečný a nesmierne štýlový. Ich veci sú nápadité, no zároveň sa veľmi ľahko kombinujú a sú nesmierne variabilné. Či už zbožňujete extravaganciu alebo máte radšej skôr niečo nenápadné, v Mazumis nájdete množstvo kúskov, ktoré Vám padnú do oka. Ja sa už nemôžem dočkať, kedy uvidím novú kolekciu! Tá aktuálna je však teraz v skvelých zľavách, tak to určite omrknite. (: Mazumis majú na svedomí traja mladí, štýloví a šikovní ľudia inšpirovaný Gréckom a jeho kultúrou. V portfóliu obchodu Mazumis nájdete aktuálne päť značiek, pričom ponúkajú tovar nielen pre dámy či slečny, ale aj pre pánov.

Ja som si vybrala široké tmavomodré nohavice s diplomatickým prúžkom, ktoré som doplnila mojou momentálne najobľúbenejšou bielou košeľou atypického strihu. Je zložená z troch častí, ktoré sa navzájom prekrývajú a vytvárajú tak kaskádovitý efekt. Vyzerá výborne nielen k samotným nohaviciam, ale aj ku klasickým džínsom alebo sukni. A je tak veľmi pohodlná! O nohaviciach ani nehovorím, tie budem nosiť na jar asi častejšie než pyžamo." 

Continue reading

Mazumis a speváčka Ronie pre Bubbleology

Mazumis a speváčka Ronie pre Bubbleology

Naša prvá spolupráca tento rok s Ronie pre Bubbleology. Celý outfit bol vytvorený od Mazumis. Bio-kožuch, ktorý sa nazýva 'My Jam ' od značky Jovonna London je jedným z najpopulárnejších v našom predaji. Ako môžete vidieť na Ronie to ide dobre so všetkým. Potom naše Strechy nohavice s názvom 'Martina ', tak tiež od Jovonna London, ktoré sú pohodlné a je možné ich nosiť na každú príležitosť. Ronie ms tiež na sebe naše EXE topánky od jednej z najobľúbenejších gréckych dizajnérov. Cely outfit vyzerá skvele pre túto tímovú prácu pre Bubbleology, a my sme vďační ze sme boli súčasťou tohto úžasného projektu.

Continue reading