English  Slovak 
Arrow Fat Left Icon Arrow Fat Right Icon Arrow Right Icon Cart Icon Close Circle Icon Expand Arrows Icon Facebook Icon Instagram Icon Pinterest Icon Youtube Icon Hamburger Icon Information Icon Down Arrow Icon Mail Icon Mini Cart Icon Person Icon Ruler Icon Vyhladať Icon Košeľa Icon Triangle Icon Nákupný košík Icon Play Video
 • Aký je život s porfesionálnym športovcom podľa Zuzky Mak
 • Post author
  Mazumis Mazumis

Aký je život s porfesionálnym športovcom podľa Zuzky Mak

Aký je život s porfesionálnym športovcom podľa Zuzky Mak

Toľko krát ma už napadlo napísať o tom, aký je to úžasný život s bohatým a pekným športovcom. Hlavne keď čítam tie články v našich denníkoch, ktoré si mimochodom všetky platíme (smiech). Keď čítate tie milé komentáre na adresu nie jednej manželky či už futbalistu alebo iného športovca. Ja samú seba absolútne nepovažujem za niekoho o kom by sa malo písať. Možno raz keď niečo dosiahnem možno, ale čo narobíte keď náš bulvár nemá o kom a o čom, tak píšu aj také kraviny.

Tento článok som sa rozhodla napísať preto, lebo si myslím, že sa v ňom nájde veľa žien, matiek, partneriek, mileniek možno aj dcér... a ak aj nie možno to otvorí oči nie jednej/jednému z Vás.

Budem písať o mojom živote, o mojom osobnom pohľade na náš „crazy fucking life“ ako to zvyknú hovoriť manželky kolegov môjho muža z práce:) Áno je to práca ako každá iná. Len ju robíte už od pätnástich rokov, končíte okolo tridsať päťky. Zodratí, skoro na vozíčku ako to zvykne hovoriť môj muž! Takže si musíte kurevsky dobre premyslieť čo budete robiť po kariére, ktorá je závratne rýchla a ostáva ti hmm… tak štyridsať rokov života.

Závidím v dobrom, manželkám, ktorých muži prevažne hrajú v jednom klube celý život. U nás sa to teda povedať nedá za posledných päť rokov sme žili v štyroch krajinách a sťahovali sme sa asi sedem krát. Kebyže nechceme tak sa nesťahujeme ale myslím si, že každý normálny človek, ktorému by ponúkli lepšie platové podmienky by sa okamžite sťahoval! Hlavne ako som už písala táto kariéra je veľmi rýchla nemáte čas rozmýšľať, čakať a ...

Chcem poňať tento článok trošku inak a to tak, že ti položím naozaj len pár otázok a ty si môžeš na ne odpoveď v duchu a potom pochopíš… toto je adresované tým, ktoré nevedia čo to všetko odnáša, manželky športovcov tieto otázky môžu kľudne preskočiť:)

1Koľko krát si sa vo svojom živote sťahovala/stahoval?

Ja:„Sedem krát.“

2Pravdepodobne máš len jednu domácnosť a nestíhaš?

Ja:„Mám dve domácnosti (Áno, a nemám babysitterky!!!) Mám len pani na upratovanie, ktorá mi pomáha udržiavať domácnosť v čistote, kto má malé deti presne vie čo to obnáša. Bodrel za tri sekundy. A túto pani mám prvýkrát v živote do teraz som všetko robila úplne sama.“

3Koľkokrát do roka si so svojimi kamarátmi alebo rodinou?

Ja:„Päťkrát, možno?!“

4Má tvoj manžel voľne víkendy?

Ja:„Som každý víkend sama doma s deťmi, pretože môj manžel je na zápase.“

5Máš dovolenku na Vianoce či Silvestra, Veľkú noc, letné prázdniny?

Ja:„Áno máme, ale to len v lete tri týždne.

6Spí ti manžel každý deň doma?

Ja:„Niekedy je aj dve noci a tri dni mimo kvôli zápasom, odcestovaný aj mimo mesta či krajinu.“

7Vieš si predstaviť, že sa so svojím manželom nevidíš aj dva mesiace?

Ja:„Nevidíme sa dva mesiace a niekedy to je veľmi náročne, hlavne v situáciách, kedy ho najviac potrebujem pri sebe ako podporu či sú deti choré či mám ťažké obdobie a pod.

8Bol tvoj manžel pri pôrode, promóciách, úmrtí niekoho blízkeho….?

Ja:„Tak hádaj! Môj nie, lebo zarábal peniaze.“

Odpovedala/odpovedal si si v duchu na tieto otázky?! A zhodli sme sa v niektorých odpovediach?

Veľa, ľudí hovorí:,,Veď má tri babysitterkty, služobníctvo, upratovačky a pod.'' Áno, niektoré rodiny majú, ale toto nie je náš prípad my vychovávame deti sami s manželom, mali sme v Rusku pani k deťom ale len na šesť mesiacov, hlavne kvôli reči, vďaka nej som sa naučila Rusky, bola úžasná! Teraz máme len pani, ktorá sa stará o dom a to mi je najväčšou pomocou! Ja môžem, variť starať sa o deti, voziť ich a byť s nimi a samozrejme sa aj realizovať a robiť čo ma baví…:)

Začiatky vzťahu neboli vždy ružové, kvôli vsťahu na diaľku a samozrejme kvôli môjmu ocinovi, ktorý bol na mňa vždy dosť prísny. Bál sa, čo je pochopiteľné! Bál sa, že nedokončím vysokú školu, ktorú som s prehľadom skončila a to som ostala tehotná tuším v tretom ročníku a myslím si, že malý mi ešte k tomu dopomohol! Nemala som čas na blbosti a sústredila som sa len na malého a školu! Spomínam si na tie časy, keď sme chceli byť spolu s mojím manželom aspoň dva dni, tehotná so psom a sama som sadla do auta a futašovala som do nemeckého Norimbergu, čo nie je ani zďaleka krátka cesta. Šesť hodín v aute v piatom mesiaci tehotenstva, za tmy, za hnusného zasneženého či upršaného počasia. Jednoducho keď s niekým chceš byť aj na pár hodín vieš pre to urobiť všetko aj toto.

Viete ako sa na mňa môj muž hneval kvôli škole, že nemôžeme byť spolu, ale to bola moja priorita. Potom sa mu dobré rozpráva, že moja žena je právnička a nie predavačka v Kauflande. Tým nechcem nikoho uraziť! To bol len príklad.

Myslím si, že najhoršie na celom tomto živote sú zmeny! Nie zmeny pre nás, ale zmeny pre deti! Či už je to jazyková bariéra, kultúrne zvyky a tradície v danej krajine, alebo len samotná zmena prostredia!

Robinko nám začal aj neskôr rozprávať a to asi kvôli jazykom, pretože sme často menili krajinu a bolo to na neho príliš náročné toľkým jazykom porozumieť. Rozumie rusky, anglicky, grécky a slovensky… Ale ja toto beriem ako veľké plus, aj všetky zmeny, ktoré sú teraz možno náročné. Ako sa hovorí: ,,Všetko zlé je aj na niečo dobré! “ Naše deti sa vo svete nikdy nestratia, to viem už teraz.

Pre mňa tiež bolo veľmi ťažké nájsť si na začiatku priateľov, pretože jazyk bol tiež jeden z prekážok a nehovoriac o tom, keď som doma s deťmi na materskej. Jedinou záchranou pre mňa bola moja sestra (Miška), ktorá mi bola vždy nápomocná a prišla kedykoľvek to bolo nutné, či už som bola smutná alebo mi len jednoducho chýbala taká tá babská/kamarátska atmosféra, ale postupom času sa naučíte byť priebojnejší a vybrať sa do cudzieho sveta aj úplne sama. Predsa nemôžem sedieť stále doma, roztrhlo by časom moju malú búdku, čo som veľmi rada, život v zahraničí ma zmenil a pomohol my byť menej hanblivá a viac priebojná a samostatná.

Ale momentálne sme veľmi spokojní, kde sme a kde žijeme, lebo sme v našom milovanom Grécku, v našom meste kde žijeme už tretí rok. Tak som si tu zvykla, že sa tu cítim veľmi dobre, skoro ako doma. Dúfam, že to bude čítať môj muž a nepôjdeme v lete zase niekam inam, ach jáj.

Vďaka tomu, že žijeme tu v Grécku, nás s Miškou napadlo založiť si našu vlastnú značku MAZUMIS inšpirovanú ich kultúrou, prostredím, životným štýlom a tu sa jednoducho zrodil nápad mazumis.com

Dúfam, že ste sa dozvedeli niečo, nové ak sa ti článok páčil som veľmi rada a môžeš sa tešiť na ďalší od Mišky, ktorý bude o tom ako sme si založili vlastnú značku a čo to všetko obnáša.

S pozdravom Zuzka Mak

 • Post author
  Mazumis Mazumis

Comments on this post (2)

 • Mar 14, 2018

  Ako ste sa spoznali so svojim manzelom futbalistom ?

  — Natalia

 • Feb 19, 2018

  Ahoj Zuzka:) pises mi z duse..aj som sa zasmiala kolki toho mame spolocneho, ale to asi vacsina manzeliek profesionalnych sportovciv;) drahy je tiez futbalista..sice sme boli mimo SR len 3x a dcerka cestovala uz ako polrocna viem presne o com pises. Behom 1roka sme vystriedali skotsko, stahovali sa do talianska, teraz sme sice na SR ale v lete sa zas hlada novy klub. Je to o “hubu” ako sa hovori…a to sa nam este narodilo druhe babo:) nestazujem sa , je to zaujimavy zivot no s detmi je to predsa tazsie…no ako pises..nasa starsia sa tiez nestrati;) drzim palce, nech teda ostanete v grecku, vela stasticka a zdravia pre deticky a tebe pohodu a klidek;)

  — Simona Čikošová

Leave a comment