English  Slovak 
Arrow Fat Left Icon Arrow Fat Right Icon Arrow Right Icon Cart Icon Close Circle Icon Expand Arrows Icon Facebook Icon Instagram Icon Pinterest Icon Youtube Icon Hamburger Icon Information Icon Down Arrow Icon Mail Icon Mini Cart Icon Person Icon Ruler Icon Vyhladať Icon Košeľa Icon Triangle Icon Nákupný košík Icon Play Video
  • Naše obľúbené reštaurácie a kaviarne v Thessalonikách
  • Post author
    Mazumis Mazumis
  • coffeelunchmazumisrestaurantssolunthessaloniki

Naše obľúbené reštaurácie a kaviarne v Thessalonikách

Naše obľúbené reštaurácie a kaviarne v Thessalonikách

Ahojte milovníci módy, slnečného Grécka a hlavne MAZUMIS-u!

   Spoločne s Miškou sme sa rozhodli, že Vám priblížime naše milované mesto Thessaloniki teraz aj z inej stránky ako doposiaľ. Už asi viete, že Thessaloniki sú v Grécku meka módy ale čo takto káva alebo grécke jedlo? V blogu Vám predstavíme naše najobľúbenejšie reštaurácie, kaviareň a zmrzlináreň, určite odporúčame navštíviť. Alebo sa aspoň inšpirovať, pri výbere Vášich raňajok či dobrej večere. Chystáme si pre Vás pripraviť aj zopár chutných receptov zo stredomorskej kuchyne:)

1. Začíname raňajkami: Reštaurácia s názvom

The Prince

  Za 6 eur si tu vyberiete z rôznych druhov vajíčok či už benediktínske vajcia alebo palacinky s čerstvými jahodami v cene je aj káva (v Grécku jedine Freddo ) a nemôže, chýbať pomarančový Fresh.

The prince breakfastfg..gf.v .h .bnb     .nnm.nmkl                       nj§§g

Palacinky v The Prince

Táto fotka bola nafotená priamo v The Prince 

 

2. Po raňajkách si zájdeme do centra mesta na najlepšiu zmrzlinu:

Freggio

   Na Aristotelous Square v úplnom centre nájdete najlepšie sladkosti a zmrzlinu, už len pohľad na výklad Freggio Vás dostane, aspoň minimálne ako nás. Nedá sa odolať! Vždy keď sme v centre, dáme si aspoň jeden kopček zmrzliny.

 

3. A čo takto obed alebo dobrá večera? Tu aj 3 krát do týždňa!!!

Kritikos Gallery and Restaurant

  Táto reštaurácia ponúka stredomorskú kuchyňu, vždy čerstvé ryby, ustrice a homáre, sú niečo čo u nás na Slovensku, nejeme každý deň, ale v Grécku žiaden problém:) Máme ju minútu od nášho domu. Nádherné prostredie a neskutočné jedlo a to víno! Naše naj? Tagliatelle s červenou omáčkou a tigrími krevetami. Lepšie cestoviny som v živote nejedla preto na cestoviny jedine sem alebo doma!

 

4. Samozrejme káva nesmie chýbať!

Mikel

   Mikel je naša obľúbená kaviareň, kávu si môžete objednať aj telefonicky domov, čo u nás na Slovensku asi nie je možné. Má 137 pobočiek po celom Grécku. Ale my Vám predstavíme nášho favorita a to Freddo Cappuccino. Toto kapučíno nerobia s kalasickým miekom ale pena na vrchu je z podobného mlieka ako je u nás salko ale bez cukru. Preto dobre chutí a preto sa z neho aj veľmi rýchlo priberá... Keď ho ochutnáte pochopíte. Mňam! Len tak mimochodom, správny Grék si kúpi jedno freddo poriadne ho osladí a pije ho aj 8 hodín. To nie ako my Slovaci, kopneme do seba espresso a ideme, tu by na Vás pozerali, že ste asi nie celkom OK.

Gréci sú Gréci :) 

Freddo Cappuccino

Take away Mikel 

 

Mazumis with LOVE

Zuzka a Miška

 

  • Post author
    Mazumis Mazumis
  • coffeelunchmazumisrestaurantssolunthessaloniki

Comments on this post (0)

Leave a comment