English  Slovak 
Arrow Fat Left Icon Arrow Fat Right Icon Arrow Right Icon Cart Icon Close Circle Icon Expand Arrows Icon Facebook Icon Instagram Icon Pinterest Icon Youtube Icon Hamburger Icon Information Icon Down Arrow Icon Mail Icon Mini Cart Icon Person Icon Ruler Icon Vyhladať Icon Košeľa Icon Triangle Icon Nákupný košík Icon Play Video
 • Ako rozpoznať kvalitné oblečenie?
 • Post author
  Zuzka Mak
 • blogbloggerkvalitamazumisoblečenie

Ako rozpoznať kvalitné oblečenie?

Ako rozpoznať kvalitné oblečenie?

   Donedávna sme nerozumeli veľmi dobre tomu, čo znamená kvalitný výrobok! Tričko ako tričko? Či!? OMYL... Samozrejme nie sme krajčírky, a tak postupom času, ako sme začali pracovať a navrhovať vlastnú značku MAZUMIS, veľa sme sa naučili o látkach a materiáloch, dnes už vieme odkiaľ vietor fúka:) A chceli by ste to naučiť aj našich zákazníkov alebo len tých, ktorí si sem-tam prečítajú náš blog, alebo pozrú fotky na Mazumise:)

   Poviem Vám len pár rád, ktoré sú veľmi ľahko zapamätateľné, nebudem to tu rozpisovať na 100 strán! Chceli by sme, aby sa naši zákazníci naučili rozpoznávať a porovnávali možno aj naše produkty s inými značkami...A sami sa rozhodli...

   Ešte pred tým, ako ti napíšem, čo si všímať... Tak by som chcela povedať... Že základ úspechu je nájsť super zaujímavý a kvalitný materiál za dobré ceny... Čo u nás na Slovensku je priam nemožné... Ďalej, každý model má svoje technologické postupy a rôzne typy materiál potrebujú aj špeciálny stoj...Keďže my nie sme fabrika, nie je možné vytvoriť úplne všetko v našej dielni! A ak by sme sa o to aj pokúsili boli by tie výrobky predražené a nekvalitné...A to by ste zistili pri pár praniach či žehlení...Potom tie veci vyzerajú tak, že ich môžete zaniesť do sekáča.

  Samozrejme treba dodržiavať postup pri čistení! Mne sa osvečilo pranie pri nízkych teplotách a nízkych otáčkach. Potom netreba toľko žehliť:)

Takže, čo si všímať?

- MATERIÁL! (pri bavlne gramáž) čím ľahšie tým nekvalitnejšie tričko! Aj, keď ste nie odborník na materiál stačí si pozrieť visačku a tam to máte uvedené. Osobne mám najradšej ECO BAVLNU z tej sú aj naše tričká MAZUMIS. Potom sú dobré aj zmesi ako 20% 30 % polyester s bavlnou (MIKINY) Naše mikiny sa nežmolkujú!

- STRIH! Každý náš model vytvárajú naše krajčírky! Celý od strihu/modelovania/technologického postupu/až po šitie... Nie raz sa stalo, že si pokazili stroj, preto, lebo stroj nebol vhodný na daný materiál... Ako hovoríme mi nie sme čínska fabrika a nemáme všetky stroje, ktoré potrebujeme na tvorbu našej módy! Ešte sa vrátim k strihom!!! Prosím všímajte si strihy aký má daný model strih prosíímmmmmm...Model by mal mať pekný !Strih! ... Prevedenie/detaily/kombinácia materiálov/farieb/nápad!- ŠITIE! Prosím otáčajte veci a pozrite sa, ako je to ušite z rubnej strany... To ti veľa povie o tom, ako kvalitne je výrobok ušitý!

  Toto sú také základné infošky... A nebuďme ľahostajný a nekupujme šmejdy na jedno použitie... Aj v Číne vedia šiť kvalitné výrobky, ale nikdy nemôžu stáť 10 éčiek... U nás je každý kus originál, každý iný! Nikdy nebudú dva rovnaké! Nikdy sa nebudú opakovať! Modely sú náročné a prepracované!

A čo si všímajú naše krajčírky?

-PRVÝ DOJEM

-ROVNOSŤ ŠITIA

-UKONČENIE ŠITIA

-TRČIA NITE?

-NAŠITÁ ETIKETA

-HUSTOTA STEHOV

-OBNIKTOKOVANIE

- STEHY a celkový vzhľad

-PREVEDENIE Z VNÚTORNEJ STRANY!  Ešte som len chcela povedať... Ak si zoberiete koľko stojí meter látky v galantérke, ako je možné, že vyrobia oblečenie za pár eur??? A ešte aj zarobia na tom???

  My sme strašne šťastné, že sme to pochopili a vybrali sme sa cestou kvality! A myslím, že naši zákazníci to už začali chápať a idú v tom s nami!

   A samozrejme nikto nie je dokonalý!!! Ale snažíme sa robiť to, čo robíme najlepšie, ako vieme a touto cestou pozravujeme Marcelku a Ivetku, ktoré sú naše toky:) Dúfam, že sa nám to tak rozbehne, že budú šiť len pre nás:) A nakúpime všetko potrebné, aby sme mohli robiť, čo milujeme najlepšie, ako vieme:)

s pozdravom ZUZKA z Petrohradu:)

-najnovšie fotky z Bali by @miseliska 

-kardigán by mazumis stále dostupný (ušitý v Grécku HANDMADE) link: https://mazumis.com/products/kimono-vzorovane-s-opaskom-made-in-greece?variant=13309784096877

 • Post author
  Zuzka Mak
 • blogbloggerkvalitamazumisoblečenie

Comments on this post (1)

 • Nov 08, 2018

  Pozdravujeme Vas z Trencina – Marcela a Iveta

  — Marcela

Leave a comment